Chcete mať ISTOTU,

že predáte

byt za najlepších podmienok?

Využite AUKCIU NEHNUTEĽNOSTI. Jedná sa o unikátny spôsob predaja bytu, ktorý Vám BEZ STAROSTÍ zabezpečí RÝCHLE a KVALITNÉ VÝSLEDKY .

Chcete mať istotu, že predáte nehnuteľnosť za najlepších možných podmienok?

Chcete predať byt za najvyššiu cenu a nechcete ho predávať dlhšie ako 2 – 3 týždne?

Chcete mať to privilégium, že si môžete vyberať kupujúceho z viacerých záujemcov?

Prečo aukcia?

Súčasná doba praje majiteľom nehnuteľností. Je charakteristická vysokým dopytom po bývaní zo strany kupujúcich a nízkou ponukou nehnuteľností na predaj. Výsledkom tejto nerovnováhy je zvyšovanie predajnej ceny a zároveň skracovanie doby predaja. Na dennom poriadku sa preto stáva, že majitelia zarezervujú nehnuteľnosť už na prvej obhliadke.

Je to však to najlepšie riešenie, ak už hneď na prvej obhliadke sme našli kupujúceho?

Čo, ak by sa nám ešte v ten istý deň ozval iný záujemca, ktorý by nám dal cenu vyššiu o 3.000 EUR a zároveň by akceptoval všetky naše podmienky? Akú ponuku by sme uprednostnili? Isto by pre nás bola zaujímavejšia ponuka, kde záujemca ponúkol o 3.000 EUR viac, však? Čo teda spája všetkých majiteľov nehnuteľností?

Chceme mať istotu, že sme predali byt či dom za tých najlepších podmienok.

A o tom je práve AUKCIA NEHNUTEĽNOSTI.

Aukciu ako formu predaja zvolili i najväčšie aukčné domy ako Sotheby´s, Christie´s a pod., ktoré predávajú unikátne umelecké diela (obrazy, knihy, rukopisy), šperky či drahé kamene.  Myslíte si, že ak by neboli o tomto spôsobe presvedčení, tak by v aukcii predávali obraz v hodnote stoviek miliónov EUR ? Aukcia je zaručený spôsob dosahovania tých najlepších možných podmienok predaja na súčasnom trhu.

Cieľ aukcie

Cieľom AUKCIE pri predaji nehnuteľnosti ako i umeleckého diela je rovnaký. Osloviť čo najviac potenciálnych záujemcov, vzbudiť záujem u kupujúcich a predať tomu, kto ponúkne najlepšie podmienky (najvyššiu cenu a pod.).

Aukcia je SÚŤAŽ O NAJLEPŠIEHO KUPUJÚCEHO VAŠEJ NEHNUTEĽNOSTI.

Pre koho je aukcia nehnuteľnosti určená?

Pre majiteľov, ktorí:

 • BEZ STAROSTÍ vyžadujú RÝCHLE a KVALITNÉ VÝSLEDKY.
 • chcú mať ISTOTU, že v súčasnom trhu získali z predaja bytu tú NAJLEPŠIU CENU.
 • očakávajú SPRAVODLIVÝ a TRANSPARENTNÝ spôsob výberu kupujúceho.
 • POTREBUJÚ PENIAZE z predaja svojej nehnuteľnosti DO URČITÉHO DÁTUMU.
 • chcú sami VYBRAŤ PONUKU a PODMIENKY, ktoré najviac vyhovujú ich potrebám.
 • NECHCÚ STRÁCAŤ ČAS predajom bytu a radšej sa budú venovať svojej rodine či koníčkom.
 • už ZLOŽILI ZÁLOHU na inú nehnuteľnosť a NECHCÚ PREDAŤ byt POD CENU len preto, že sú v časovej tiesni.

Výsledky aukcie

2i byt, Mamateyova ul. v Bratislave

Chcela by som týmto poďakovať Mgr. Andrejovi Pavelekovi za pomoc pri predaji 2izbového bytu v Petržalke. S pánom Pavelekom sa poznám už niekoľko rokov a vedela som, že je zodpovedný, má dokonale zmapovaný trh a pri predaji bytu sa budem môcť na neho na 100% spoľahnúť, ale jeho práca, ako realitného makléra, ma aj tak veľmi milo prekvapila. Prekonala všetky moje očakávania v každej rovine.

Od prvej konzultácie a poskytnutí podrobných informácií, cez obhliadku bytu, doporučení opatrení ako zvýšiť jeho trhovú cenu, profesionálne nafotenie, ma neprestával prekvapovať jeho prístup. Mala som pocit, že som sa ocitla snáď v rozprávke. A to nás ešte len čakala tá dôležitejšia časť spolupráce. Voči navrhnutej stratégii predaj nehnuteľnosti aukciou som mala nedôveru, ale dôverovala som pánovi Pavelekovi, tak som súhlasila.

No a výsledok bol ďalšie príjemné prekvapenie. Pánovi Pavelekovi sa nelenilo urobiť neuveriteľných 48 obhliadok v priebehu dvoch dní a tak dostať za nehnuteľnosť, čo možno najvýhodnejšiu ponuku.

Nájdenie kupujúceho však nebola posledná služba realitnej kancelárie, nasledovalo zabezpečenie celej právnej časti, navyše so zabezpečením autorizovaných zmlúv a tým pádom nebolo nutné ísť k notárovi. Ďalšie prekvapenie. Proste skvelé. A aj posledná služba, prevzatie bytu kupujúcim bola precízne pripravená a zorganizovaná.

Nakoniec s kupujúcou vznikol pekný priateľský vzťah a podľa jej informácií aj ona bola so službami pána Paveleka nadmieru spokojná. Služby realitnej kancelárie pána Paveleka môžem naozaj len vrelo odporúčať.

predávajúca 2i bytu na Mamateyovej ullici v Bratislave

0
Telefonátov
0
Obhliadok za 48 hodín
0
Vážnych ponúk
0
EUR
Navýšenie ceny o 

Výhody aukcie pre majiteľa bytu

 • Majiteľ má ISTOTU, že nehnuteľnosť predá záujemcovi, ktorý ponúkne tie NAJLEPŠIE PODMIENKY. Pričom výška maximálnej ceny nemusí byť jediným kritériom akceptovania ponuky. Rozhodovať môžu okrem maximálnej ceny i podmienky ako napríklad spôsob financovania kúpnej ceny, termín vyplatenia kúpnej ceny, dátum preberania nehnuteľnosti, príplatok za nábytok a pod..
 • Majiteľ má MOŽNOSŤ VÝBERU Z VIACERÝCH PONÚK. Je jeho výlučným právom rozhodnúť, ktorú ponuku príjme. Nie je odkázaný na jednu jedinú ponuku od záujemcu, ktorej podmienky nemusia byť totožné s potrebami predávajúceho (skorší termín preberania nehnuteľnosti kupujúcim, neskorší termín uzatvorenia kúpnej zmluvy a následné oneskorenie termínu vyplatenia kúpnej ceny a pod.).
 • Majiteľ dosahuje touto formou predaja RÝCHLE a KVALITNÉ VÝSLEDKY a to BEZ STAROSTÍ. Prvé reálne výsledky aukcie je možné získať už do 14tich dní od prvého uverejnenia inzercie.
 • Majiteľ ušetrí čas pri príprave nehnuteľnosti na obhliadky, pretože OBHLIADKY sú KUMULOVANÉ NA JEDEN TERMÍN. Preto počas celého predaja sa uskutočnia obhliadky v rámci jedného, prípadne dvoch dní.
 • Majiteľ NIE JE UNAVENÝ a ZNECHUTENÝ DLHÝM PREDAJOM, kedy sa nehnuteľnosť ponúka na trhu niekoľko mesiacov. Práve vo fáze únavy robia majitelia chybu, keď akceptujú cenovú ponuku, ktorá je pod hodnotou. Robia tak len preto, aby nehnuteľnosť konečne predali.

Výsledky aukcie

3i byt, Gercenova ul. v Bratislave

Chcela by som sa touto cestou poďakovať pánovi Pavelekovi a jeho realitnej kancelárii za predaj bytu v aukcii na Gercenovej ulici v Petržalke. Keďže som sa s takýmto spôsobom predaja nehnuteľnosti doteraz nestretla, mala som spočiatku obavy, či skutočne aukcia bytu môže fungovať i na Slovensku, tak ako v zahraničí. Aj napriek počiatočným obavám som poverila p. Paveleka predajom môjho bytu, pretože ma presvedčili jeho výsledky.

Na konci som vďačná, že som vložila dôveru pri predaja bytu do rúk pána Paveleka, pretože všetko išlo ako po masle a mohla som sa na neho vo všetkom spoľahnúť. Čo povedal, to aj splnil. Skutočne mi priniesol výsledky, v aké som ani neverila, že sa dajú dosiahnuť. Veľká výhoda bola i v tom, že som sa nemusela o nič starať, keďže pán Pavelek všetko zariadil a vybehal. Veľmi ma prekvapilo, ako mal za jedno poobedie so záujemcami viac ako 15 obhliadok. Klobúk dolu, že si takto dokázal naplánovať obhliadky. Pár dní po obhliadkach som už mala zoznam vážnych ponúk, z ktorých som si mohla vybrať kupujúceho. Keďže som v tom byte už nebývala, tak prioritou výberu bola najlepšia cena. A pán Pavelek vyjednal jej výrazné navýšenie proti pôvodnej cene. Následne to už malo rýchly spád, podpis zmlúv, vyplatenie peňazí a preberanie bytu novému majiteľovi.

Na základe vlastnej kladnej skúsenosti budem odporúčať pána Paveleka svojej rodine i známym či kolegom v práci. Ďakujem a prajem Vám veľa úspechov v ďalšej Vašej práci.

predávajúca 3i bytu na Gercenovej ullici v Bratislave

0
Telefonátov za 7 dní
0
Obhliadok za 24 hodín
0
Vážnych ponúk
0
EUR
Navýšenie ceny o 

Najčastejšie otázky

Ako dlho trvá v aukcii predaj bytu?

Predaj bytu formou aukcie trvá v priemere 10 až 21 dní od prvého uverejnenia inzercie. V prípade potreby k tomuto termínu treba ešte prirátať čas na prípravu nehnuteľnosti na predaj – Homestaging 1-5 dní.

Čo sa stane, ak nebudem súhlasiť s predajnou cenou?

Ako majiteľ máte výlučné právo neakceptovať ponuku, ktorá by z Vášho pohľadu nebola férová. Spolu s Vami máme rovnaký cieľ, predať Vašu nehnuteľnosť za čo najlepších možných podmienok na súčasnom trhu. Preto sme našim klientom kumulatívne vyjednali navýšenie kúpnej cenu o stovky tisíc EUR.

Som časovo zaneprázdnený, kedy a ako budú prebiehať obhliadky?

Obhliadky uskutočníme po vzájomnej dohode a v termíne, ktorý Vám bude vyhovovať. Obhliadky sa uskutočnia v jeden deň a budú vedené do bloku. Cieľom je, okrem úspory Vášho času i fakt, že kupujúci sa budú navzájom vidieť, čím u nich zvýšime podvedome záujem o kúpu.

Ako prebieha predaj bytu v aukcii?

1 - Pripravíme nehnuteľnosť na predaj a postaráme sa o údernú propagáciu, ktorá priláka na obhliadku Vašej nehnuteľnosti viacej záujemcov. 2 - Obhliadky budeme kumulovať na jeden termín, aby sme Vám šetrili čas. 3 - Záujemcov necháme predložiť ponuky, za koľko a za akých podmienok sú ochotní kúpiť Vašu nehnuteľnosť. Následne budeme s vážnymi záujemcami aktívne vyjednávať vo Váš prospech, aby sme pre Vás získali tie najlepšie možné ponuky. 4 - Vy ako majiteľ nehnuteľnosti si vyberiete ponuku, ktorá najviac vyhovuje Vašim požiadavkám. 5 - My sa potom s víťazom aukcie spojíme a dokončíme celý proces prevodu bytu. Doriešime s kupujúcim financovania kúpnej ceny a spôsob jej úhrady na Váš účet. Tieto podmienky zahrnieme do trojstrannej rezervačnej zmluvy (predávajúci, kupujúci a realitná kancelária). Po podpise rezervačnej zmluvy pomôžeme kupujúcemu zaistiť financovanie v banke a náš právnik pripraví autorizovanú zmluvu (najbezpečnejšia forma prevodu nehnuteľnosti, skrátené konanie na katastri). Po jej podpise a vyplatení kúpnej ceny na Váš účet sa na kataster podá návrh na vklad zmeny vlastníckeho práva a následne zaistíme fyzické preberanie nehnuteľnosti. Tým bude celý proces aukcie ukončený.

Prečo je nutné spraviť obhliadky so všetkými záujemcami, keď už máme potenciálne dvoch vážnych kupujúcich?

Nikto z nás dopredu nevie, ktorý záujemca nám nakoniec ponúkne tie najlepšie podmienky. Ak chceme mať istotu v tom, že máme to najlepšie, potom musíme ukázať byt všetkým potenciálnym kupujúcim, ktorí budú mať záujem o obhliadku. Veľmi často sa stáva, že práve poslední záujemcovia, ktorí sa nám ozvú na obhliadku, ponúknu tie najlepšie podmienky. Keďže chceme pre Vás to najlepšie, preto veľmi radi ukážeme Vašu nehnuteľnosť i 40-tim záujemcom.

Je každý byt vhodný na predaj v aukcii?

Treba si uvedomiť, že zvýšený záujem vážnych kupujúcich zohráva kľúčovú úlohu v úspešnej aukcii nehnuteľnosti. Kupujúci uprednostňujú v ich očiach ideáne byty pred problematickými. Problematické nehnuteľnosti ako napríklad apartmány, byty na prízemí, bytové domy v dezolátnom stave, byty v problematickej lokalite (v Bratislave okolie Pentagonu) a pod., nebudú generovať v krátkom čase (14-21 dní) taký veľký počet vážnych záujemcov, ako tie ideálne (byt vo vyhľadávanej lokalite, slušný bytový dom s výťahom, výborná dispozícia a pod.). Potenciál zvyšovania kúpnej ceny i u problematickej nehnuteľnosti je však možné vyriešiť prípravou nehnuteľnosti na predaj, tzv. Homestaging.

Byt pred Homestagingom

Byt po Homestagingu

Kto Vám pomôže s aukciou

Mgr. Andrej PAVELEK, RSc.

Špecialista na aukcie nehnuteľnosti

Volám sa Andrej Pavelek, som realitný maklér a od roku 2012 pomáham majiteľom predať ich byt či dom za vyššiu cenu a rýchlejšie, ako by to oni sami dokázali. Aby som však dokázal ešte lepšie pomôcť majiteľom, tak od roku 2016 sa špecializujem na predaj nehnuteľností formou AUKCIE. Za ten čas som AUKCIOU NEHNUTEĽNOSTI pomohol majiteľom vyjednať navýšenie predajnej ceny kumulatívne o stovky tisíc EUR.

Majitelia sa zároveň sami mohli rozhodnúť, ktorá ponuka je pre nich tá najlepšia, pretože neboli odkázaní iba na jedinú.

Výsledky aukcie

2i byt, Žilinská ul. v Bratislave

a 3i RD v Perneku

Chcela by som týmto poďakovať Mgr. Andrejovi Pavelekovi za pomoc pri predaji 2izbového bytu v Petržalke. S pánom Pavelekom sa poznám už niekoľko rokov a vedela som, že je zodpovedný, má dokonale zmapovaný trh a pri predaji bytu sa budem môcť na neho na 100% spoľahnúť, ale jeho práca, ako realitného makléra, ma aj tak veľmi milo prekvapila. Prekonala všetky moje očakávania v každej rovine.

Od prvej konzultácie a poskytnutí podrobných informácií, cez obhliadku bytu, doporučení opatrení ako zvýšiť jeho trhovú cenu, profesionálne nafotenie, ma neprestával prekvapovať jeho prístup. Mala som pocit, že som sa ocitla snáď v rozprávke. A to nás ešte len čakala tá dôležitejšia časť spolupráce. Voči navrhnutej stratégii predaj nehnuteľnosti aukciou som mala nedôveru, ale dôverovala som pánovi Pavelekovi, tak som súhlasila.

No a výsledok bol ďalšie príjemné prekvapenie. Pánovi Pavelekovi sa nelenilo urobiť neuveriteľných 43 obhliadok v priebehu dvoch dní a tak dostať za nehnuteľnosť, čo možno najvýhodnejšiu ponuku.

Nájdenie kupujúceho však nebola posledná služba realitnej kancelárie, nasledovalo zabezpečenie celej právnej časti, navyše so zabezpečením autorizovaných zmlúv a tým pádom nebolo nutné ísť k notárovi. Ďalšie prekvapenie. Proste skvelé. A aj posledná služba, prevzatie bytu kupujúcim bola precízne pripravená a zorganizovaná.

Nakoniec s kupujúcou vznikol pekný priateľský vzťah a podľa jej informácií aj ona bola so službami pána Paveleka nadmieru spokojná. Služby realitnej kancelárie pána Paveleka môžem naozaj len vrelo odporúčať.

Pavel H.

predávajúci  2i bytu na Žilinskej ul. v Bratislave a 3i RD v Perneku

2i byt na Žilinskej ulici v Bratislave

0
Telefonátov za 7 dní
0
Obhliadok za 24 hodín
0
Vážnych ponúk
0
EUR
Navýšenie ceny o 

3i dom v Perneku

0
Ľudí prečítalo inzerát za 7 dní
0
Obhliadok za 48 hodín
0
Vážnych ponúk
0
EUR
Navýšenie ceny o 

Garancia kvality

A to najlepšie na záver. NIČ NERISKUJETE, môžete len získať. ODMEŇOVANÍ SME ZA VÝSLEDKY a nie za snahu. Preto nám nárok na odmenu vzniká až po podpise zmluvy o prevode bytu na nového vlastníka a splnení podmienok z nej plynúcich.

Z toho dôvodu všetky služby spojené s aukciou bytu Vás do tohto momentu nič nestoja. Preto Vám poskytujeme 100% garanciu, že v prípade, ak nebudete akýmkoľvek spôsobom spokojní s našou prácou, tak Vám do momentu podpisu kúpnej zmluvy nebudeme za služby spojené s aukciou bytu účtovať ani jeden cent.